Події

29 лютого 2024 року Кафедра комп’ютерних наук Факультету інформаційних технологій та математики відзначила своє 20-річчя. За ці роки кафедра випустила близько 450 бакалаврів і понад сотню магістрів, 6 випускників кафедри отримали науковий ступінь і продовжують працювати на кафедрі і в Університеті. Багато разів була лідером року, на кафедрі реалізовано 5 міжнародних проєктів, підготовлено багато переможців конкурсу студентських наукових робіт, команда з програмування кілька років займає високі місця у міжнародній олімпіаді з програмування ICPC, працює соціальний проєкт “З комп'ютером на “ти”. Завдяки здобуткам  кафедралів навчальний заклад є впізнаваний у м. Києві та далеко за його межами, а їх досягнення допомогли підняти його на високі позиції у престижних рейтингах як в Україні, так і за кордоном.

 

До свята долучилися студенти, випускники, кафедрали та почесні гості. Олександр Петрович Турунцев, в.о.ректора Київського столичного Університету імені Бориса Грінченка, теплими словами привітав кафедру з ювілеєм та нагородив грамотами і подяками кафедралів, які зробили значний внесок в розвиток університету.

 

 Грамотою від голови Київської міської державної адміністрації було нагороджено  доктора педагогічних наук, професора, член-кореспондента НАПН України Морзе Наталію Вікторівну за значний внесок в розвиток цифровізації української освіти, становлення і розвиток кафедри комп'ютерних наук, активну освітню, наукову і міжнародну діяльність. Успіхи наших кафедралів були відзначені також грамотами та подяками Департаменту освіти київської міської державної адміністрації, Київського столичного Університету імені Бориса Грінченка та Факультету інформаційних технологій та математики.

 

На святі звучали вітання від декана Факультету інформаційних технологій та математики Литвин Оксана Степанівна, яка протягом багатьох років керувала та вела кафедру, вона згадала роки, коли вона тільки прийшла на кафедру і відзначила теплоту та затишок, який панував і панує в колективі. Виступали завідувачка кафедри комп'ютерних наук Машкіна Ірина Вікторівна, завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка Складанний Павло Миколайович, випускники, викладачі, гості, сьогоднішні студенти.

 

В теплій та сімейній обстановці гості свята згадали часи створення кафедри, її буремний та цікавий шлях розвитку та становлення, взяли участь у вікторинах, з яких дізналися про сучасні технології міста та інноваційні професії майбутнього, цікаві факти про викладачів кафедри та згадали крилаті їх фрази, які так часто студенти могли чути на парах.  

 

Ми дуже вдячні всім, хто прийшов і розділив з нами це свято. Особлива подяка нашим університетським колегам за допомогу в підготовці і проведенні цього заходу: Марії Вижві, заступнику завідувача НМЦ соціально-гуманітарної взаємодії та організації дозвілля студентів за ідею; НМЦ інформаційно-рекламної та профорієнтаційної діяльності – за фото і відео супроводження заходу, НДЛ цифровізації освіти та Експлуатаційно-технічному відділу – за технічну підтримку. Декану факультету східних мов Семеністу Івану Васильовичу .

Тож ми від щирого серця вітаємо всіх викладачів кафедри комп’ютерних наук, студентів та випускників! Нехай ця синергія родини завжди панує на кафедрі!

 

Щорічно, 21 лютого, люди по всьому світу святкують Міжнародний день рідної мови, свято, яке почали відзначати досить недавно. Воно було встановлено у листопаді 1999 року під час тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, маючи на меті захист мовної та культурної різноманітності.

 

День рідної мови — це в першу чергу вияв зацікавленості меншин, які активно використовують свою національну мову. Історія цього святкового дня має трагічне коріння. 21 лютого 1952 року в Бангладеші владою було жорстоко придушене повстання проти заборони на використання бенгальської мови в країні. Для Бангладешу це стало днем пам’яті загиблих за свою рідну мову. Важливість нових знань, цінностей, що передаються від покоління до покоління, та пам’ять про своє коріння — все це пов’язано із рідною мовою.

 

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. За оцінкою фахівців, із шести тисяч мов, які нині існують, близько половини знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиліття. Тому ЮНЕСКО своїм Рішенням прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи. Вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги для людства.

 

У Міжнародний день рідної мови набуває особливого сенсу заклик: любіть, плекайте і поважайте свою рідну мову! Українська мова – одне з найцінніших надбань, яке залишили нам наші пращури. Сьогодні, в умовах спротиву українців повномасштабному російському вторгненню, за українську мову, за національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі борються кращі сини та доньки країни. Мова є потужною рушійною силою, яка об’єднала українців і весь світ та веде до Перемоги України.

 

міжнародний день рідної мови

Сьогодні, 20 лютого, в Україні уже вдесяте відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні.

Саме в ці дні під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піка. 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську незалежність – до Небесної сотні.

105 Героям Небесної сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної сотні.є

 

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від "багатовекторності" у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.


Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу"". Сьогодні як ніколи ми розуміємо як ціною власного життя Герої виборюють свободу і незалежність нашої країни.

Дякуємо усім хто боронив і нині боронить Україну!

e28f03b6a51d7f676edee07b40d9ff49 1 1

 

photo 2024 02 16 13 33 4713 лютого 2024 року увійде в історію Факультету інформаційних технологій та математики та кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка як день, коли відбувся перший захист на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 125 Кібербезпека та захист інформації.

Успішно закінчивши навчання на освітньо-науковій програмі «Інформаційна безпека держави» та пройшовши всі процедурні щаблі, за науковим керівництвом кандидата технічних наук, доцента, завідувача кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Складанного Павла Миколайовича представив свою дисертацію на тему «Моделі і методи вдосконалення політики інформаційної безпеки підприємства на основі методології Zero Trust» Максим Віталійович Ворохоб.

Разова спеціалізована вчена рада ДФ 26.133.056 у складі:

  • голови ради Гулака Геннадія Миколайовича, доктора технічних наук, професора (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка),
  • рецензента Соколова Володимира Юрійовича, кандидата технічних наук, доцента (Київський столичний університет імені Бориса Грінченка),
  • офіційних опонентів Гнатюка Сергія Олександровича, доктора технічних наук, професора (Національний авіаційний університет), Опірського Івана Романовича, доктора технічних наук, професора (Національний університет «Львівська політехніка»), Толюпи Сергія Васильовича, доктора технічних наук, професора (Київський національний університет імені Тараса Шевченка)

на підставі атестації здобувача, публічного захисту дисертації «Моделі і методи вдосконалення політики інформаційної безпеки підприємства на основі методології Zero Trust», обговорення, наукової дискусії, відкритого голосування ухвалила присудити Ворохобу Максиму Віталійовичу ступінь доктора філософії з галузі знань 12 Інформаційні технології за спеціальністю 125 Кібербезпека та захист інформації.

Вітаємо Максима Віталійовича, наукового керівника та кафедру з успішним захистом і бажаємо не зупинятися на досягнутому!!!

Навчання в університеті це не лише пари та купа практичних, лабораторних та модульних, які треба виконати до дедлайнів.
Це й ще можливість розвиватися та починати будувати свій бізнес.

І ось збірна команда, в якій є два студенти нашого Факультету: Дорошенко Олексій - Комп'ютерні науки, 3 курс (ФІТМ), Крохмаль Ігор - Комп'ютерні науки, 3 курс (ФІТМ), Крохмаль Володимир -  Фінанси, банківська справа та страхування, 2 курс (ФЕУ), Лазаренко Данило - Дизайн, 2 курс (ФОМД), пройшла відбірковий етап до хакатону "Інновації у сфері глибоких технологій" від Vacuum Deep Tech Acceleration
Це унікальна можливість приєднатися до Акселераційних програм Science Intensive Innovation та Development and Renovation. Тепер на них чекає триденний Хакатон, де вони зможуть продемонструвати свою ідею.

Побажаємо команді удачі та тримаємо кулачки ✊

 
31 січня та 6 лютого на Факультеті інформаційних технологій та математики в рамках заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Університету, відбулися тренінгові заняття за програмою Лідерського модулю «Ефективні лідерські стратегії в кризових умовах». Тренінг проводила Валерія Міляєва, провідний науковий співробітник ННЦ розвитку персоналу та лідерства, доктор психологічних наук, професор.
 
Основна увага учасників була зосереджена на особливостях побудови взаємодії зі студентами та колегами в часи кризи, способах використання потенціалу обставин нашого життя та пошуках внутрішніх і зовнішніх ресурсів для ефективного управління. 

Під керівництвом досвідченого тренера група виконувала цікаві і корисні завдання, які допомогли оцінити власні ресурси, доступні у кризовій ситуації, визначити стратегії управління стресом, оцінити важливість гіперкомунікації, емпатії та самоемпатії, проаналізувати сьогодення та спроєктувати майбутнє.

SDG-04_min.jpg

Без зайвої сором’язливості можна стверджувати, що Факультет інформаційних технологій та математики посідає провідну позицію серед факультетів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. У цьому переконують результати рейтингового оцінювання «Лідер року», який багато років поспіль проводиться в Університеті Грінченка, а також довіра абітурієнтів, що з року в рік обирають спеціальності Факультету.

Тому не дивно, що майстер-класи, які організовує Факультет інформаційних технологій та математики, мають успіх та користуються такою шаленою популярністю. Так, наприклад, 2 лютого 2024 року у рамках заходів, присвячених дню відкритих дверей Київського столичного університету імені Бориса Грінченка – ProFest, викладачі кафедри комп'ютерних наук Світлана Співак, Дмитро Горбатовський, Владислав Білоус провели майстер-класи та демонстрації, на яких учні 10-11 класів шкіл міста Києва спробували свої сили у вирішенні цікавих завдань з 3D моделювання та долучилися до практичних демонстрацій робототехніки та ІоТ. Ще один майстер-клас від доцента кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка Артема Платоненка, який занурив майбутніх вступників у світ безпілотних авіаційних апаратів, розповів про актуальні моделі, можливості та перспективи застосування їх в цивільному житті та для ведення бойових дій.

Дякуємо за проявлений інтерес до наших майстер-класів! Не упустіть шанс поглибити свої знання та стати частиною активного інноваційного співтовариства Факультету інформаційних технологій та математики.

Більше про спеціальності Факультету та освітні програми, які пропонуються здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти можна почитати за посиланнями:

 

 

Сторінка 1 із 49