Наукова діяльність

Наукова діяльність кафедри комп’ютерних наук здійснюється в межах виконання комплексної теми «МАТЕМАТИЧНІ МЕТОДИ ТА ЦИФРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОСВІТІ, НАУЦІ, ТЕХНІЦІ» (реєстраційний номер  U0121U111924), термін виконання: 2021 – 2026 рр (виконується спільно з Кафедрою математики і фізики).

Науковці кафедри залучені до виконання чотирьох міжнародних проектів:

Провідні науковці кафедри працюють за напрямками:

• Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання (проф., член-кореспондент НАПНУ Н.В. Морзе);
  • Оптоелектронні системи обробки інформації. Оптоелектронні засоби візуалізації цифрових систем. Біосенсорика. (проф. О.В. Бушма);
  • Використання цифрових (зокрема хмарних технологій) в освітньому процесі. Сучасні педагогічні технології з використанням цифрових технологій (доц. В. П. Вембер);
  • Розробка і дослідження методів створення і моделювання окремих комунікаційних вузлів та вузлів вбудованого керування робототехнічними системами та пристроями інтернету речей (доц. В.О. Абрамов).

Науковці кафедри мають багаточисленні публікації в журналах, що індесуються в наукометричних базах даних Scopus і Web of Science.

Учені кафедри здійснюють фундаментальні дослідження та практичні розробки спільно з провідними науковцями Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Інституту фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України та ін.

Наукові дослідження реалізуються в спеціалізованих комп’ютерних класах та лабораторіях, що оснащені комп’ютерами, комплексами мультимедійної апаратури, робототехнічними та мікропроцесорними системами, 3D-принтером і сканером, відповідним програмним забезпеченням.

Починаючи з 2014 р. кафедра щорічно організовує та проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих науковців «Інформаційні технології». У 2017 р. започатковано проведення Всеукраїнської конференції «Теоретико-практичні проблеми використання математичних методів та комп’ютерно-орієнтованих технологій в освіті та науці» та студентської наукової конференції «Студентський науковий пошук».

У 2019 р. кафедральний збірник наукових праць «Інформаційні технології» отримав власний сайт, також йому присвоєно міжнародний стандартний серійний номер ISSN.

Науковці кафедри Н.В. Морзе та О.В. Бушма є членами спеціалізованих учених рад із захисту докторських (кандидатських) дисертацій, членами разових рад з PhD.

Важливим аспектом діяльності кафедри є залучення студентів до наукової роботи, яку організовано в наукових гуртках за фаховим спрямуванням: «Комп’ютерні системи», «Інформаційно-комунікаційні технології в освіті», «Проектування та створення систем безпеки». Студенти, активні учасники наукової роботи, беруть участь у конференціях, конкурсах, олімпіадах як університетського, так і всеукраїнського рівнів, посідаючи при цьому призові і почесні місця.

У 2021 р. студентка кафедри стала переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з середньої освіти (інформатики) (І місце).

У 2020 р. студенти кафедри стали призерами Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт (ІІІ місце) і Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з ІКТ в освіті (ІІ місце).

У 2019 р. студенти кафедри стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з ІКТ в освіті (ІІ місце).

Поступово вирішується завдання реорганізації кафедри в значний науковий центр факультету через підвищення наукової діяльності викладачів, розкриття їхнього наукового потенціалу, активізації наукової роботи студентів та аспірантів.

Запрошуємо Вас до наукового співробітництва!