ФІНАЛЬНА ЗУСТРІЧ COUL-ПРОЄКТУ: синергія науки, освіти та молоді

ФІНАЛЬНА ЗУСТРІЧ COUL-ПРОЄКТУ: 
синергія науки, освіти та молоді3 квітня 2025 року
Київський столичний університет імені Бориса Грінченка

 

 

3 квітня 2025 року відбулася фінальна зустріч учасників COUL-проєкту «Математичне моделювання та штучний інтелект», що реалізується у межах співпраці чотирьох провідних українських науково-освітніх установ: Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту математики НАН України, Інституту цифровізації освіти НАПН України.

Метою проєкту було залучення студентів і молодих науковців до спільної міжінституційної роботи, спрямованої на дослідження взаємозв’язку між математичним моделюванням та інструментами штучного інтелекту. Особливу увагу приділено розвитку дослідницьких і комунікаційних навичок, а також міждисциплінарному підходу до вирішення актуальних освітніх та наукових проблем.

У фіналі проєкту було представлено роботи чотирьох команд, до складу яких увійшли студенти й аспіранти з різних освітніх програм і закладів: «Середня освіта+Микола» (студенти спеціальності «Середня освіта (математика)» КНУ імені Тараса Шевченка та аспірант Інституту математики НАН України) з проєктом: «Штучний інтелект у навчанні математики: від теорії до практики»; «Genius People» (студенти спеціальності «Комп’ютерні науки» Університету Грінченка) з проєктом: «Розпізнавання рукописного тексту: як математика та AI допомагають в освіті»; «Закохані у математику» (збірна команда студентів спеціальності «Математика» Університету Грінченка та спеціальності «Середня освіта (математика)» КНУ імені Тараса Шевченка) з проєктом: «Адаптивне навчання: створення макету інтелектуального репетитора з математики»; «Mathoptimum» (студенти спеціальності «Математика» Університету Грінченка, студенти спеціальності «Середня освіта (математика)» КНУ імені Тараса Шевченка та аспірант Інституту математики НАН України) з проєктом: «Оптимізація навчальних процесів».

Учасники команд продемонстрували ефективну взаємодію, здатність інтегрувати різні підходи до вирішення задач, гнучкість мислення та глибокі знання в галузі математичного моделювання і технологій штучного інтелекту.

Оцінювання проєктів здійснювало журі у складі: Валентина Собчука – професор кафедри інтегральних та диференціальних рівнянь КНУ імені Тараса Шевченка; Світлани Кушніренко – доцент кафедри загальної математики КНУ імені Тараса Шевченка; Ірини Машкіної – завідувач кафедри комп’ютерних наук Університету Грінченка; Оксани Литвин – декан факультету інформаційних технологій та математики Університету Грінченка.

Перемогу здобула команда «Закохані у математику», учасники якої представляли два заклади вищої освіти – Університет Грінченка та КНУ імені Тараса Шевченка. Їх успіх став наочним прикладом основної ідеї COIL-проєктів – міжінституційна кооперація як джерело інновацій та нової якості освіти.

Завершальною частиною події стала наукова доповідь команди аспірантів Інституту цифровізації освіти НАПН України на тему: «Використання комп’ютерного зору в робототехнічних системах». Виступ викликав значний інтерес та жваве обговорення серед учасників.

COUL-проєкт «Математичне моделювання та штучний інтелект» став яскравим прикладом ефективної синергії науки, освіти та молодіжної ініціативи, що відкриває нові перспективи для розвитку українського академічного простору.

SDG 17 min SDG 05 min SDG 04 min