22 жовтня 2024 року на Факультеті інформаційних технологій та математики відбулося перше засідання Ради роботодавців Факультету в оновленому складі. Під час засідання представники Факультету та члени Ради обговорили низку актуальних питань.
На початку засідання виступила декан Факультету Оксана Литвин, яка привітала присутніх, оголосила список членів оновленої Ради та порядок денний.
Перше питання порядку денного стосувалося обрання нового голови Ради роботодавців Факультету. На цю посаду було запропоновано кандидатуру Юрія Олексійчука, начальника відділу аутсорсингу компанії Accord Group, чию кандидатуру підтримали одноголосно.
Наступним виступив завідувач кафедри інформаційної та кібернетичної безпеки імені професора Володимира Бурячка, кандидат технічних наук, доцент Павло Складанний. Він наголосив, що кафедра зосереджена на оновленні освітньо-професійних програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти і закликав членів Ради поділитися пропозиціями та рекомендаціями щодо їх оновлення.
Начальник відділу впровадження та контролю процесів інформаційної безпеки, департаменту інформаційної безпеки НЕК «Укренерго», к.т.н., Яніна Рой надала декілька коментарів стосовно ОПП і зазначила, що фахівці департаменту й надалі надаватимуть рекомендації щодо покращення освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 125 Кібербезпека та захист інформації.
Після виступила завідувач кафедри комп’ютерних наук, кандидат технічних наук, доцент Ірина Машкіна. Вона зазначила, що у зв’язку з сучасними трендами розвитку цифрових технологій та потреб ринку праці ІТ-напрямів виникла необхідність розроблення нової освітньо-професійної програми спеціальності 122 Комп’ютерні науки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Юрій Олексійчук підтримав роботу над проєктом нової ОПП, і відмітив, що сучасний ринок інформаційних технологій переживає значні трансформації, які впливають на розробників програмного забезпечення на різних рівнях, консультування з питань інформатизації, роботи з даними тощо.
Олексій Багацький, к.т.н., с.н.с., старший науковий співробітник відділу відеосистем реального часу Інституту кібернетики В.М. Глушкова НАН України, також підтримав роботу над проєктом нової ОПП і висловив побажання у прикладних дисциплінах професійного спрямування ІоТ звернути увагу на відомості про сучасні технічні засоби (типи, характеристики, особливості, галузі застосування тощо).
На засідання також виступив заступник декана з науково-методичної та навчальної роботи Факультету Євген Іваніченко. Він підняв питання працевлаштування студентів та організації заходів, які б заохочували студентів обирати роботу за спеціальністю та сприяли налагодженню зв’язків із потенційними роботодавцями. Також він підкреслив важливість проведення тренінгів для студентів, зокрема, з кар’єрного зростання, написання резюме, проходження співбесід, самопрезентації тощо, та зустрічей з фахівцями-практиками.
Яніна Рой підтримала пропозиції Є. Іваніченка і підкреслила високий рівень підготовки студентів Університету Грінченка, адже в них працює велика когорта випускників, які в ході проходження практики залишилися працювати в департаменті. Вона зазначила, що департамент і в подальшому надаватиме Університету Грінченка свою підтримку стосовно практики і працевлаштування студентів та випускників.
Останнім учасники засідання обговорили та затвердили план роботи Ради на наступний 2025 рік.
Ми вдячні всім нашим партнерам за співпрацю з нашим Факультетом.