«Боролись! Боремось! Поборемо!»

14 жовтня на державному рівні відзначаємо дві дати, які нероздільно пов’язані військовими традиціями, героїзмом, історією воїнства, боротьбою за державність – День захисників і захисниць України й 80-річчя створення Української повстанської армії (14 жовтня 1942-го року - дата постання УПА відповідно до постанови Української Головної Визвольної Ради від 30 травня 1947 року). Символічним є те, що на цю дату припадає одне з важливих церковних свят для українців, а саме: свято Покрови Пресвятої Богородиці – покровительки українського війська. День Українського козацтва теж відзначається 14 жовтня. Цього року вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та воїнів УПА під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

День захисників і захисниць України Україна на державному рівні почала відзначати День захисника саме 14 жовтня у 2014 році. Щорічне державне свято було встановлене Указом Президента України «Про День захисника України» від 14 жовтня 2014-го № 806 на відзначення мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу. З 2021 року цей пам’ятний день офіційно названий Днем захисників і захисниць України. Жінки ставали поряд із чоловіками на захист Батьківщини у різні періоди нашої історії. За останні 10 років кількість жінок в українському війську зросла у 15 разів. Тому 14 жовтня ми вітаємо всіх захисників України незалежно від статі. Дату 14 жовтня для Дня захисників і захисниць України обрали невипадково. Історія цього свята має давню традицію. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо. Найкращі традиції захисників минулого успадкували бійці сучасних Збройних сил України. Українська армія береже бойові традиції предків та імена героїв, від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців і воїнів УПА.

На цей день припадає ще одна знаменна дата – 80-річчя створення Української повстанської армії. Сьогодні Збройні сили України воюють із тим же ворогом, з яким вела боротьбу УПА.

Після 24 лютого 2022 року студенти та співробітники нашого університету відстоювали та продовжують боронити українську державність. У день захисника і захисниці варто згадати Грінченківців, які віддали життя за незалежність Батьківщини та подарували нам змогу жити тут і зараз. Вони – наш біль, наша доземна вдячність, пам’ять, честь і слава. Історії цих неймовірних людей можна прочитати за покликанням - https://kubg.edu.ua/informatsiya/hrinchenkivtsi-iaki-zahynuly-vnaslidok-voiennykh-dii.html

Пам’ятаємо загиблих, поважаємо живих і віддаємо шану воякам усіх часів. Нехай Покрова Богородиці буде супроводжувати кожного захисника і захисницю на їх шляху.

Ми перемогли тоді. Переможемо і зараз.

Миру кожній українській родині!

Слава Україні!

bezymeny 1 1